اردوهای راهیان نور فرصتی برای خود شناسی
انتشار: 16 اسف ماه 1394 ساعت 20:12 دیدگاه ها: هيچ
به بهانه حرکت کاروانهای راهیان نور به سمت مناطق عملیاتی؛
اردوهای راهیان نور فرصتی برای خود شناسی

اردوهای راهیان نورتجلی حضور رشادت وشهادت است که درقالب فرهنگی عظیم برگزار می شود و در راستای برنامه های فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد.

3(4)

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از وب سایت کانون وبلاگ نویسان قم،

اردوهای راهیان نور فرصت ارزشمندیست تا فقط به یاد آوریم قسمت کوچکی از جان فشانی و رشادتهای فرزندان این آب و خاک راکه در جریان هشت سال دفاع مقدس دربرابردشمن قسم خورده که به نمایش گذاشته شده است.

اردوهای راهیان نورتجلی حضور رشادت وشهادت است که درقالب فرهنگی عظیم برگزار می شود و در راستای برنامه های فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد.

از همین رو مقام معظم رهبری در خصوص اردوهای راهیان نور  می فرمایند: اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» است که این سخن رهبری نشان از اهمیت این موضوع در کشور را نمایان می کند.

امسال نیز حرکت کاروانهای راهیان نور به سمت مناطق عملیاتی هشت سال جنگ تحمیلی پرشورتر از سالهای گذشته آغاز شده است، کانون حضور کاروانهای راهیان نور در روزهای انتها و ابتدایی سال، شهرهای آبادان و خرمشهر هستند زیرا این دو شهر به علت حضور مستقیم در هشت سال جنگ تحمیلی و تحمل بیشترین خسارتهای ناشی از جنگ تحمیلی، پرتعدادترین جاذبه های گردشگری جنگی را در خود جای داده اند و مقصد همه کاروانهای راهیان نور به شمار می روند.

راهیان نور مهمترین بستر فرهنگی برای کشور می باشد که در آن تمام طیف جامعه حضور دارند که طبق آمار سال گذشته جمعیتی غالب بر 5میلیون نفراز آن مناطق دیدن کردند.

با توجه به اینکه هر سال از سوی قرارگاه راهیان نور شعاری به عنوان شعار سال ذکر می شود  امسال هم سردار نادر ادیبی دبیر قرارگاه راهیان نور با اشاره به شعار “ما آماده‌ایم” به عنوان شعار سال ۹۵ راهیان نور گفت: امسال بیش از 15هزار مبلغ دینی برای کمک به معارف دینی زائران در این مناطق حضور دارند.

دبیر قرارگاه راهیان نور کشور به ثبت نام ۲۹ هزار خادم جهت خدمت به زائران راهیان نور اشاره کرد و گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ خادم در استان خوزستان و در دوران اوج سفرها به کار گرفته می شوند. ۱۰ هزار خادم نیز در طی سال استفاده می شوند که با توجه به ثبت نام بیش از ظرفیت خادمین قرعه کشی صورت گرفته است.

در این اردوها مراسم های معنوی زیادی برگزار می شود که یکی از مراسم هایی که چند سالی است در یادمان های دفاع مقدس در ایام نوروز برپا شده است مراسم به یاد نوروز جبهه ها در سفره هفت سین دفاع مقدس که بر روی چفیه گسترده می شوند سیم چین، سربند، سر سینه های مزین به تصاویر بارگاه ائمه و حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، سرنیزه، سلاح، سیم خاردار و سنبه تفنگ در کنار سینهای سنتی نوروز قرار می گیرد.

اردوهای راهیان نور  در سال های گذشته به عنوان یک مسافرت معنوی برای خانواده ها از طیف های مختلف تشکیل شده است که مهمترین طیف این زائران جوانان می باشند که با شرکت در کاروانهای راهیان نور به درک والای رشادت وازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس خواهند رسید.

اردوی راهیان نور بعنوان پل ارتباطی جوانان با دوران دفاع مقدس است که می تواند دیدگاه جوانان و نوجوانان را نسبت به موضوع جبهه، جنگ و دشمنان تغییر دهد.

بسیاری از جوانان با حضور در این مکان های مقدس خود را پیدا می کنند و خود را می شناسند.گرچه فضای معنوی مناطق جنگی روح هر انسانی را تکان می دهد اما این تاثیرات به اعتقادات مذهبی افراد نیز وابسته است و افرادی که بیشتر در فضاهای معنوی قرار می گیرند این فرصت را مغتنم شمرده و نهایت استفاده از آن را می برند.

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن