آیت الله نورمفیدی ,عامل مظلومیت قیام انقلابی ۵ آذرگرگان!!؟
انتشار: 03 آذر ماه 1396 ساعت 10:09 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «عدالت خواهان» نوشت:

6(5)

مظلومیت قیام انقلابی 5 آذر گرگان به دلیل بی توجهی آیت الله نورمفیدی به دلیل عدم حضورش در این قیام مردمی است .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان”  ؛ 40 سال از واقعه 5 آذر گرگان می گذرد ، قیامی که نقطه عطف مبارزات مردمی گرگان و دشت و شرق مازندران قدیم علیه رژیم ستمشاهی بود و 14 شهید بر جای گذاشت و در مقایسه با قیام های مردمی آن زمان و فاصله چند ماهه اش به پیروزی انقلاب جزو خون بارترین قیام ها بوده است .

اما چرا این روز عظیم و این حماسه مردمی و انقلابی به اندازه ارزشمندی و عظمتش بزرگ نشده است ؟

چرا در گرگان و استان گلستان به این واقعه انقلابی توجهی نمی شود و عامل این بی توجهی چه کسی است ؟

پایگاه عدالت خواهان  بعد از آسیب شناسی این موضوع به این نتیجه رسید که علت اصلی مظلومیت قیام 5 آذر گرگان ، بی توجهی آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان است .

چون آیت الله نورمفیدی خودش در این قیام نقش اساسی نداشته و اصلا در آن روز مهم با توجه به اینکه اکثر روحانیون مبارز همچون آیت الله طاهری گرگانی ، شهید روحانی فرد و … به همراه مردم خونگرم گرگان و دشت در وسط میدان بودند ، در گرگان نبوده ؛ به این واقعه بی توجه است .

نورمفیدی دوست ندارد قیامی که نقشی برجسته و حتی کوچک در آن نداشته این قدر بزرگ شود . چرا ؟

چون طبعا مردم وقتی با یک پدیده بزرگ مواجه می شوند ناخودآگاه سمت منشا و عاملان آن می روند. وقتی نام افرادی چون طاهری ، روحانی فرد ، میبدی و … را می بینند و با غیبت نورمفیدی مواجه می شوند این سوال برایشان پیش می آید که وی آن روز مهم چرا نبوده و کجا بوده است ؟

آیت الله نورمفیدی که برای ساخت یک مدرسه در بندرگز کلی تبلیغات می کند و بنر می زند و صدا و سیمای گلستان برایش رپرتاژ می رود ، برای 5 آذر گرگان یک قدم هم بر نمی دارد.

البته عدم حضور نورمفیدی در روزهای حساس در طول سالهای متمادی پس از انقلاب هم می رسد . مثلا بعد از فتنه ننگین سال 88 ، نورمفیدی در هیچکدام از مراسمات یوم الله 9 دی شرکت نکرده است . با وجودی که در 2 سال اخیر مراسم این
یوم الله بزرگ در مصلی نماز جمعه گرگان هم برگزار شده ولی باز هم در مراسم 9 دی شرکت نکرده است .

حال با عنایت به دیدار سال گذشته ستاد اجلاسیه 4000 شهید استان گلستان با رهبر معظم انقلاب در آذر ماه 95 که آیت الله نورمفیدی در آن دیدار حضور داشت ( و بناحق پسرش مجتبی را هم به آن جلسه برد  ) و تاکیدات صریح حضرت آقا مبنی بر اهمیت روز پنجم آذر و ضرورت شناساندن این روز به جوانان و دانشجویان به عنوان شناسنامه انقلابی استان ؛ آیا باز هم با کوتاهی و سستی نورمفیدی و وابستگان وی در قبال قیام مردمی 5 آذر گرگان و دشت روبرو خواهیم بود .

روزهای آتی ، آزمون خوبی برای سنجش میزان ولایتمداری و انقلابی گری خیلی هاست که حضورا و از لبان مبارک رهبر معظم انقلاب اهمیت روز پنجم آذر و قیام انقلابی مردم استان را شنیدند ولی معلوم نیست که در زمینه آن فرمایشات چه کرده اند و یا می خواهند بکنند

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن