آیا آیت الله سید کاظم نورمفیدی به دلیل کهولت سن و بیماری قلبی درخواست کناره گیری می کند یا نه ؟
انتشار: 14 خرد ماه 1396 ساعت 19:03 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

54

آیت الله مجتهد شبستری بعد از عمری مجاهدت به دلیل کهولت سن از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا جانشین شایسته ای برای وی انتخاب کند .
به گزارش عدالت خواهان ؛  آیت الله مجتهد شبستری بعد از عمری مجاهدت به دلیل کهولت سن از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا جانشین شایسته ای برای وی انتخاب کند .
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز ضمن تشکر از تلاش های مجاهدانه  آیت الله مجتهد شبستری ، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم را به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در تبریز و امام جمعه این شهر منصوب کرد .
معظم له همچنین در حکم خود به آل هاشم نکات مهمی را یادآور شده است :
… از جنابعالی انتظار میرود که با سلوک صمیمانه و تلاش خردمندانه با آن مردم مؤمن و پر انگیزه و شجاع که گامهای بلندشان در مجاهدتهای بزرگ در همه‌ی دورانها، کم‌نظیر است بویژه با قشر جوان انقلابی و پر شور، جایگاه معتبر امامت جمعه را بیش از پیش در خدمت پیشرفتهای فکری و عملی انقلاب قرار دهید.
تأکید بر وحدت کلمه‌ی عموم مردم، ارتباط مستحکم با روحانیت معظم و علمای اعلام، رابطه‌ی صمیمی با دانشگاهیان و فرزانگان، گسترش خدمات فرهنگی با کمک جوانان و مجموعه‌های مؤمن و انقلابی، و همدلی با ایثارگران و همدردی با ضعیفان، نیز همواره باید مدّنظر باشد…
همانطور که دیدید مقام معظم رهبری با درایت و عمق بخشی به مفاهیم درون این حکم از نماینده ولی فقیه جدید استان آذربایجان شرقی خواسته تا با جوانان نسل سوم که این روزها آماج تهاجمات فرهنگی دشمن قرار گرفته اند و هر روز فاصله آنها با نسل اول انقلاب و آرمانها بیشتر می شود ، ارتباط برقرار کند .
ارتباطی که در برخی از استانها از جمله گلستان به دلیل کهولت سن برخی از نمایندگان ولی فقیه و احاطه نمودن بیت آنها توسط افرادی خاص به فراموشی سپرده شده و جای خود را به ارتباطات مادی و داد و ستدی داده و اینجا یکی از گلوگاههایی است که رها شده و قربانی های زیادی برای ایران اسلامی داشته که باید ترمیم گردد .
آیت الله مجتهد شبستری به درستی از سمت خود کناره گیری کرد و مقام معظم رهبری هم به درستی فردی از جنس مجتهد شبستری ، زاده تبریز ، مقاوم و شجاع را انتخاب کرد و نکات مهمی را نیز به ایشان گوشزد نمود .
اما از چند ماه گذشته و در پی کهولت سن و بیماری  آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان نیز زمزمه هایی مبنی بر انتخاب نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه جدید گرگان بر سر زبانها افتاد .
عمل قلب باز آیت الله نورمفیدی و دوری سه ماهه ایشان از تریبون نماز جمعه مرکز استان این زمزمه ها را پررنگ تر کرد تا اینکه نام تعدادی از علمای طراز اول داخل استان و خارج از استان برای این مقام برده شد که البته بیشتر حدسها و گمان ها حاکی از انتخاب فردی از خارج استان می باشد .
چون با توجه به فضای داخل استان گلستان که ناشی از دو قطبی  و کشکمکش های استان گلستان و برخی عقب ماندگی های این مطنقه نیز ناشی از همین نکته بوده اکثر پیشنهادها و دلسوزی ها در این جهت حکایت از انتخاب فردی از خارج استان گلستان دارد .
حال باید دید که  آیت الله سید کاظم نورمفیدی هم مانند  آیت الله مجتهد شبستری به دلیل کهولت سن و بیماری قلبی درخواست کناره گیری می کند یا نه ؟

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن