آشنایی با سردار شهید قربان فرجی
انتشار: 23 فرو ماه 1394 ساعت 11:01 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «صالحون» نوشت:

چند خطی از زندگی شهید :

قربان فرجی فرزند میرزا در تیرماه ۱۳۴۴ در شهر بندرگز به دنیا آمد. او پس از تحصیل در دوره ابتدایی، موفق شد تحصیلات خود را در مقطع راهنمایی را به اتمام برساند، اما مقطع متوسطه را نیز ناتمام رها کرد.
قربان فرجی از دوران کودکی با کار و زحمت و تلاش خو گرفت. تأمین علوفه دام و سوخت برای گرمایش و پخت نان معمولی تری      ن کارهایی بود که انجام می داد. با این همه، مادرش می گوید: «وقتی صدای موذن را می شنید، در مسجد حاضر می‌شد و نمازش را اقامه می‌کرد.»

sh-faraji-3
در دوران تحصیل از طریق کارگری به امرار معاش خانواده کمک می‌کرد. در دوره نوجوانی با انقلاب آشنا شد و دفتر و مشق مدرسه را برای دفاع از ایران اسلامی ترک کرد و به سپاه پیوست.
قربان فرجی در دوران خدمتش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مربی آموزشی (تکنیک، تاکتیک و دفاع شخصی) به نیروهای مردمی آموزش می داد. او از ویژگی‌های اعتقادی و عرفانی بالایی برخوردار بود، به امام خمینی(ره) عشق می‌ورزید و به جهت اطاعت از امام بود که همیشه در جبهه حضور داشت و در بحران‌ها و سختی‌ها اهل صبر و شکیبایی بود.

sh-faraji-1
قربان فرجی به منظور تبعیت از سنت نبوی ازدواج کرد و ثمره ازدواجش سه فرزند شد، اما با این وضعیت، لحظه‌ای از دفاع غافل نماند، تا اینکه او به همراه تعدادی از همرزمانش در تاریخ ۲۳دی۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ جهت تخریب پل‌های زوجی دشمن مأمور می‌شود تا به پشت دشمن بروند، ولی قبل از رسیدن به هدف، مورد اصابت تیر و ترکش دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید.

sh-faraji-7

بخشی از وصیت نامه :

بیایید همه با هم به ریسمان خداوند چنگ زنیم و دست از خدا و امامان که جز حرف خدا،حرف دیگری ندارند بر نداریم. ای امت مسلمان بیایید به خاطر خون شهدا واشک ینیمان،وحدت را حفظ کنیم و بدانید که روزی پیروز خواهیم شد و پرچم خونین توحید را بر فراز کاخ های مستکبرین برافراشته خواهیم کرد.این جوانان غیور و برومند دست از جهاد و مبارزه برندارید.
ای مردم،امروز اسلاماز هر طرف ازداخل و خارجه مورد تهاجم قرار گرفته است. امروز اسلام تنهاست.امروز روز آزمایش الهی است، امروز روز مردی و مردانگی است. امروز روزی است که ایمان آورندگان واقعی با ایمان آورندگان زبانی جدا می شوند.

پسرم در هر شرایطی مطیع بی چون و چرای ولایت فقیه باش وبدان راه بهشت راهی است که بایداز پیچ و خم های کمرشکن و طاقت فرسای آزمایش های الهی به آن رسید.

sh-faraji-5
به دو چبز سفارشت می کنم: صبر ،ایمان.
ای دوستانم برادران حزب الله تا آنجا که می توانید از چشمه اخلاق اسلامی بنوشید و خود رابه لباس تقوا بپوشانید تا شاید لطف و رحمت خداوند نصیب همه ما شود.
باز توصیه می کنم که سخنان ولی فقیه را از دل و جان گوش کنید و بدان عمل کنید و گول آن دسته از گروهک هایی راکه از خط ولایت فقیه دورند و به ظاهر نام اسلام دارند و از رهبری سوء استفاده می کنند را نخورید وتنها در خط ولایت فقیه باشید.

 و اما دل نوشته ای برای شهید :

باز طوفانی از جنس غم , دلهای داغ دیده بچه های تخریب و همرزمانش را تازه تر از هر زمانی بی تاب کرده است و دوباره حادثه پرماجرای دشت غم انگیز شلمچه و به خون طپیدن این دلاور در یادها زنده شد.
بار دیگر چشمانمان در اوج شرمندگی در پیشگاه روح بلند این سردار مویه می کنند و زندگی با صفای بچه های تخریب در دل سنگرهای تنگ و تاریک شلمچه , مجنون , هور و هویزه و سرزمین داغ هفت تپه با آن همه فضایل آسمانی اش او را به اوج حسرت نشانیده است . دریغ و درد که جبهه و اهالی باصفایش هر دو با ما وداع کردند و بعد آنها ثانیه های عمرمان زخمی و با درد گذشت . هر گاه سالروز عروج این سرباز خمینی (ره ) از راه می رسد تمام ذهنمان را خاطرات مظلومانه آن در بر می گیرد.
آری ! شهید قربان فرجی اسطوره ایثار و مقاومت و از خود گذشتگی در ایام خون و خطر بود. مردی که شرط اول ازدواجش را حضور دائمی اش در جبهه دانست , دلاوری که به قول بچه های تخریب در سخت ترین معابر پیشقدم می شد و مانع سبقت دیگری می شد.

sh-faraji-6
مخلصی که تمام وجودش در عشق به امام و اسلام می تپید و در این مسیر الهی از هیچ چیز دریغ نمی نمود; شهیدی که در دامن پدر و مادر مهربان , شجاع و عاشق اهل بیت در روستای آغوزدره از توابع شهرستان بهشهر چشم به دنیا گشود و قبل از انقلاب با حضور در مراسم مذهبی , دینی و مشکلات ضد رژیم نقش فعال داشت و با آغاز تجاوز دشمن غدار به ایران اسلامی دل از فضای آرام شهر برید و به جبهه های حق علیه باطل پا نهاد تا مابقی عمر را در میدان نبرد برای اعتلای اسلام به کار ببندد.
این شهید بزرگوار با رشادتهای فراوانی که در میادین مختلف جنگ از خود بجای گذاشت , خیلی زود نظر فرماندهان تخریب را به خود جلب کرد و بتدریج مسئولیتهای مهم به او محول شد. ایشان که جز رضای خدا به چیزی دیگری نمی اندیشید فقط صرف اطاعت از فرماندهی تن به مسئولیت داد و هیچگاه دوست نداشت بچه ها او را فرمانده خطاب کنند.

sh-faraji-4
با آنکه چند بار مجروح شده بود و می بایست در استراحت مطلق بسر برد ولی در جبهه حضور می یافت و قوت قلب نیروهای تحت امر خود بود.
هر گاه به مرخصی می آمد برای تبلیغ جوانان و اعزام آنها به جبهه از هیچ کوششی دریغ نمی کرد. او حرف اول و آخرش جبهه بود و جنگ . و با اهدا خون خویش در کربلای شلمچه نوشت : هرگز نمی گذاریم داستان غم انگیز کربلا بر سرمان تکرار شود.
آخرالامر مزد آن همه اخلاص و ایثار و شجاعت را از خدا , با شهادت دریافت و برگ زرین افتخار پاسداری از اسلام را در تاریخ جنگ از آن خود کرد.
آری ! شهید فرجی همه وجودش عشق و ایثار و شوق شهادت بود و دفاع مقدس تجلی گوشه ای از اخلاقش بود. ما هیچگاه مجاهدتهای بی ریایش را از یاد نخواهیم برد و به روح پاکش درود می فرستیم و مزارش را ستاره باران خواهیم کرد. رمضانعلی فرجی ـ بندرگز

sh-faraji-2

محتوا از : چهار هزار شهید، دفاع پرس و …

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن